במקרים בהם השן נפגעת באופן חמור, רופא השיניים נאלץ לעקור אותה ולמקם שתל דנטלי במקום השן החסרה.

שתל דנטלי הוא מעין בורג המוחדר לעצם בהליך ניתוחי פשוט. עם הזמן הרקמה סוגרת על השתל הדנטלי ומקבעת אותו למקומו בצורה חזקה ויציבה.

תפקידו של השתל הדנטלי להחליף את שורש השן ולשמש כבסיס ליצירת כתר חדש. על השתל מצמידים מבנה, עליו יחובר הכתר. כיום, החדרת שתל נחשבת לתהליך פשוט ובעל אחוזי הצלחה גבוהים מאוד.

שתלים דנטליים מיוצרים על ידי חברות רבות והם עשויים טיטניום. השתלים נבדלים ביניהם מבחינת צורה והתאמה לסוגי עצם שונים. במרפאתו של ד"ר אורמינר תמצא שתלים שונים מהחברות המובילות בשוק העולמי המתאימים לכל מקרה באופן מייטבי.

בעידן המודרני ניתן לתכנן את ההשתלות בתוכנות מחשב מיוחדות. בעזרת שיטה זו מגיעים לרמת דיוק גבוהה שעוזרת בהשגת תוצאה אסתטית יפה. במקרים רבים שיטות אלו מצמצמות את אי הנוחות המתלווה לטיפולים אלו.

ליצירת קשר עם מומחה לשיקום הפה

שימוש שגוי בשתלים דנטליים

אתרי האינטרנט  של חברות השתלים והרופאים, מוצפים באינפורמציה אודות שתלים דנטליים. נראה שהטיפול שמבוסס על הצלחת השתלים הדנטליים גורם לכולם, רופאים ומטופלים, ליטול חלק בהצלחה.

חברות השתלים והרופאים מדווחים על 90-95% הצלחה . זהו אחוז חסר תקדים בתחום הרפואי. אין עוד טיפול אחד שמשיג אחוז כזה של הצלחה, אפילו בשפעת פשוטה אנחנו לא מצליחים להגיע לתוצאה דומה או אפילו שמתקרבת לכך!.

נראה שרק הפחד מרופא השיניים ,מהניתוח הקטן שנלווה לפעולה  או לעיתים מהשתלת עצם שמתלווה לשתל, מונעים מכולם לבקש מהרופא שלהם שתלים דנטליים. למה לנסות להציל שן הרוסה? טיפול שורש מפחיד?  "דוקטור תעשה לי שתל!!!"

צריך לזכור ששתל דנטלי הוא למעשה תהליך שיקומי עם מרכיב ניתוחי. מה שקובע בסוף היא התוצאה השיקומית. תוצאה זו אמורה להיות אסתטית, היא צריכה להיות פונקציונלית, כלומר, שהמטופל יוכל ללעוס ולדבר בלי הפרעות של דחיסת מזון בין השפתיים לשיניים , מבלי שהשפה העליונה תהיה שמוטה ותגרום למראה "זקן" מבלי ששאריות האוכל שאכלת בבוקר ילוו אותך עד שתגיע למברשת השיניים שלך. בקיצור שתרגיש טוב.

לא פחות מכך, חשובה תוצאה שתאריך ימים. לא פעם המטופל משלם במיטב כספו ואז לאחר מספר שנים לא רב השתלים הדנטליים מתחילים להיות ניידים, השחזור לא יציב והוא חוזר לנקודת ההתחלה שממנה יצא לטיפול לא מזמן, רק עם נזק כספי ותפקודי גדול יותר.

מדוע זה קורה?

זהו הכישלון שטמון בהצלחה. מכיוון שאחוזי ההצלחה גבוהים, הרופאים והמטופלים דורשים יותר מדי ממערכת השתלים. לא פעם אני שומע ממטופל:  "תשים שתלאחד פחות, זה יחזיק מעמד". לא פעם מגיעים אלי מטופלים שדרשו מהרופא שלהם "גשר קבוע" שלא היה מתאים להם מבחינה אסתטית או אפילו תפקודית! אבל הרופא "זרם" איתם והתוצאה היא שיקום שלא שרד אפילו 3-4 שנים וכל אותה תקופה גם המטופל וגם הרופא סבלו ביחד. המטופל מהתוצאה והרופא מהכישלון.

שתלים דנטליים הם תהליך שיקומי ובמקרים מורכבים כדאי להתייעץ עם מומחה לשיקום הפה שאמון על הדברים האלו. אם יש לך התקף לב, אתה לא פונה לרופא המשפחה אלא הולך למומחה מתאים. רופא המשפחה טוב בהחלט לתת טיפול מניעתי, להשגיח ולטפל במקרים הרגילים אבל לא במקרה מורכב.

אותו דבר במקרים של חוסר שיניים חלקי או מלא. לעיתים רופא השיניים שלך בהחלט יכול לפתור את הבעיה אבל במקרים מורכבים? אל תתפתו מהמחיר הזול, מכך ש"חוסכים" לכם במספר השתלים הדנטליים.

תזכרו, השתל לא סובל הכל! כדי לקבל טיפול לאורך שנים צריך לדעת מה המגבלות של הטיפול ולהימנע מהן.

השתלת שיניים – מה חשוב לבדוק לפני הטיפול ד"ר אורמינר זאב