מה זה שיקום שיניים וכיצד תשקם את השיניים שלך?

השיניים שלנו חשובות לנו ביותר, הן מבחינה תפקודית של אכילה ודיבור והן מבחינה אסתטית. היבטים כמו תזונה, אורח חיים, אורך החיים המתארך, גנטיקה, טראומה פיזית וכיוצא באלו, יוצרים עבור רבים מציאות בה מצב השיניים שלהם אינו מושלם. טיפולי שיקום שיניים מהווים תחום נרחב ומתקדם מאוד בעולם רפואת השיניים, תחום עם יכולות נפלאות אך עם טיפולים שחלקם מורכב. ד"ר זאב אורמינר הוא מומחה בתחום שיקום הפה וראש המחלקה לשיקום הפה באוניברסיטת ת"א. במרפאתו תוכלו לקבל את טיפולי השיקום היעילים, המתקדמים ביותר ובהתאמה אישית אופטימלית.

הסבר על תחום שיקום השיניים והפה

רפואת שיניים כוללת בתוכה מגוון תחומי התמחות שונים ושלל טיפולים אפשריים לבעיות שונות. מבחינה זו, תחום שיקום השיניים נמצא במובנים רבים בחוד החנית הטכנולוגית והמקצועית ומציע יכולות שבעבר היו דמיוניות. ניתן לראות התייחסות לטיפולים אלו במכלול של שיקום הפה או כאמור שיקום שיניים.

טיפולים לשיקום הפה והשיניים כוללים בין היתר שיחזור של שיניים פגועות וחסרות ושיפור של תפקוד ו/או היבטים אסתטיים של השיניים, תוך שימוש בטכניקות מיוחדות וציוד רפואי משוכלל. זהו תחום התמחות ספציפי ברפואת שיניים ומומלץ לבצע טיפולים אלה רק אצל מומחה לשיקום הפה אשר עבר מסלול הסמכה והתמחות מתאים.

בשיקום של השיניים יש שיטות שיקום ניידות – למשל טכניקות מיושנות יחסית של שיניים תותבות נשלפות. ובנוסף היום עיקר הטיפולים הם של שיקום קבוע – באמצעות השתלות שיניים, כתרים קבועים וכן הלאה.

סוגי הטיפולים העיקריים

  • טיפולי יישור שיניים – למשל באמצעות מכשור רפואי ייעודי או באמצעות כתרים, ציפוי חרסינה לשיניים ואמצעים מקצועיים נוספים בהתאם למקרה האישי.
  • שיקום שיניים שחוקות בעזרת כתרים המולבשים על השן הפגומה או ציפוי חרסינה מיוחדים.
  • השתלות שיניים – החלפת שיניים חולות או חסרות בשיניים מלאכותיות המותקנות על גבי שתלים דנטליים ייעודיים ומשוכללים. יש שיטות שונות, כמו למשל שיקום שיניים ביום אחד, All on 4 או טכניקות של שן מלאכותית אחת המותקנת על שתל דנטלי אחד. השתלות שיניים מתאימות למקרים של שיקום שיניים קדמיות וגם כמובן לשיניים אחוריות.
  • הלבנת שיניים – טיפול שיותר נוגע לרפואת שינים אסתטית, באמצעות חומרים ייעודיים מחזירים לשיניים את הלובן והברק הטבעיים ומאפשרים חיוך יפה ובריא יותר.
  • השתלות עצם – לטיפולי השתלות שיניים על גבי שתלים ועם נוכחות של מחסור בעצם הלסת. אפשר לבצע השתלת עצם שאליה בהמשך אפשר לחבר את השתל הדנטלי.
  • טיפולי שיקום שונים – כגון טיפולי שורש לשיניים פגועות אך שניתן להציל את בסיסן וטיפולי סתימות.

יש מי שמגדיר את טיפולי שיקום השיניים כטיפולים לעיצוב החיוך. כאמור, עקב רגישותם ומורכבותם של טיפולי שיקום שיניים, או במילים אחרות, כדי שבאמת תחייכו ללא חשש לאחר הטיפול, חשוב שרק מומחה לשיקום הפה והשיניים יבצע את ההליכים ובהתאמה אישית מלאה למצב המטופל. פרופ' זאב אורמינר, מנוסה ומקצועי מאוד. התקשרו היום לפגישת ייעוץ ואבחון.

פרופ' זאב אורמינר

מומחה לשיקום הפה, אסתטיקה דנטלית, שתלים דנטליים

אודות פרופ' זאב אורמינר

פרופ' זאב אורמינר הוא מומחה לשיקום הפה עם 30 שנות ניסיון ומרצה בכיר בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת ת"א. הטיפולים במרפאה כוללים כתרים וסתימות, שתלים, הלבנת שיניים וציפוי שיניים. תהליך הטיפול כולל אבחון מעמיק ותוכנית טיפול מותאמת אישית, המבוססת על ניסיון רב שנים וידע עדכני.

ליצירת קשר ויעוץ על ידי פרופ' זאב אורמינר השאירו פרטים ונתאם בהקדם:

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן