שיקום הפה

"שיקום הפה" היא אחת מתשע התמחויות הקיימות ברפואת השיניים. שלא כמו מומחים אחרים, המתמחים רק בתחום אחד, שיקום הפה היא "התמחות על" מקיפה, רב תחומית וברמה הגבוהה ביותר.

מה זה בכלל "שיקום הפה"?

רבים חושבים כי "שיקום הפה" עוסק רק בשיקום אחרי פגיעה או תאונה, אך זו טעות. מומחה לשיקום הפה אחראי לכל מגוון הטיפולים הנדרש להשגת תוצאה תפקודית ואסתטית מושלמת, בראייה כוללת של הפה ושל המטופל

מה זה בדיוק "מומחה לשיקום הפה"?

מומחה לשיקום הפה (מש"פ) הוא רופא שיניים בעל ניסיון רב, אשר נוסף ללימודיו עבר התמחות אקדמית מקיפה בת 4.5 שנים ועמד בבחינות מחמירות של משרד הבריאות. זהו מסלול מפרך ותובעני, המעניק למש"פ ידע מעמיק, יכולות ייחודיות וראייה מקצועית רחבה ביותר – והתוצאות בהתאם. חשוב לדעת: ישנם רופאי שיניים המתהדרים בהבטחות ותארים מרשימים, אך רק מי שעמד בבחינות ומחזיק בתעודה רשמית של משרד הבריאות הוא מומחה לשיקום הפה.

ליצירת קשר עם מומחה לשיקום הפה

  להתייעצות עם פרופ' אורמינר  איזה טיפולים כדאי לבצע אצל המומחה לשיקום פה?

  המש"פ מבצע טיפולים מקובלים כגון סתימות וכתרים, וכן טיפולים מורכבים כמו השלמת חוסרים נרחבים, פתרון בעיות שחיקה, פרקי הלסת ועוד. במידת הצורך מפנה המש"פ את המטופל למומחים בתחומים שונים, ומשמש כמנהל ואדריכל של הטיפול.
  • השתלת שיניים – שתלים דנטליים הם תחליף אמין ויעיל לשיניים חסרות. טכניקה המשפרת את איכות חייו של המופל עם אחוזי הצלחה גבוהים. הנראות של ההשתלה היא טבעית.
  • שיקום הפה – תהליך טיפולי מורכב שמטרתו לשחזר את השיניים, כאשר המומחה הוא בעצם זה שקובע את כל מהלך הטיפול לפרטי פרטים בראייתו המורחבת.
  • הלבנת שיניים – טכניקה שמלבינה את השיניים שצבעם השתנה כתוצאה מגיל, שתיית משקאות כמו: קולה, קפה, תה ועישון.
  • יישור שיניים – מספר טכניקות המביאות את השיניים לידי ישור לקו אחיד ואסתטי. בד"כ מומלץ ליישר שיניים כפעולה מקדימה להנחת כתרים אסתטיים.
  • ציפוי חרסינה לשיניים – ציפוי אסתטי לשן או שיניים שעברו שיני או הוכתמו. תהליך המצריך עבודה משותפת של הרופא עם המעבדה.
  • כתר זירקוניה – התאמת והנחת כתרים אסתטיים איכותיים מזירקוניום לקבלת חיוך מושלם.
  • טיפול שורש – מטרתו לטפל בעצב ובחומר שנמצא בליבת השן ועי"כ מאפשרים את המשך תפקוד השן. הסימנים המקדימים הינם של דלקת חריפה, כאבים עזים, נפיחויות ושינוי צבע השן.

  למי כדאי לפנות למומחה לשיקום פה?

  לכל אחד! מומלץ לגשת לבדיקה וייעוץ אצל מומחה לשיקום הפה, גם אם אין בכוונתכם להיעזר בשירותיו. בדיקה ראשונית אצל המש"פ שונה לגמרי מכל מה שהכרתם. זהו אבחון ממושך ויסודי, הכולל ייעוץ כולל ופרטני לגבי הטיפולים הנדרשים – שאותם תוכלו לבצע אצל המש"פ או אצל הרופא המועדף עליכם. ייעוץ ותכנון נכון יכולים למנוע בעיות עתידיות ואף להוזיל את עלויות הטיפול! בעיות מורכבות: אם אתם סובלים מבעיות שיניים מורכבות, כדאי להיעזר בידע ובניסיון של המומחה הטוב ביותר. הפה הוא מערכת שלמה המושפעת ממכלול גורמים, ויש לטפל בה מתוך ראייה כוללת והבנה מעמיקה של כל המרכיבים. דרישות אסתטיות גבוהות: מי שחייב חיוך מושלם בתוקף מקצועו, או פשוט רוצה להיראות טוב יותר, יקבל אצל המש"פ תוכנית טיפולים כוללת ומקיפה המתאימה לו.

  היתרונות שרואים מייד…

  אסתטיקה מושלמת מושגת באמצעות צורה נכונה, צבע נכון והתאמה מושלמת למבנה הפנים. מעטים נולדים עם חיוך מושלם, השאר משיגים אותו לאחר טיפול של מומחה בשיקום הפה. והיתרונות שמורגשים לאורך זמן יותר שנים: נוסף לאיכות המעולה של העבודה, המש"פ עושה שימוש בטכנולוגיות ובחומרים המתקדמים והאיכותיים ביותר. כל אלה, בשילוב התכנון הכולל וההתחשבות בגורמים כגון הרגלי חיים ותזונה, מבטיחים שהתוצאה תחזיק מעמד שנים רבות יותר. יותר שימור: מיומנותו וניסיונו של המומחה, מאפשרים לו להציל ולשמר יותר שיניים לאורך זמן. יותר מניעה: בזכות ראייה רחבה לטווח ארוך, מונע המש"פ בעיות שעלולות לגרום לנזקים בעתיד. יותר טבעי: עבודת המש"פ לא רק נראית טבעית לחלוטין, אלא גם משתלבת בפה באופן מושלם ומרגישה כחלק טבעי של הפה.

  שיקום הפה - שאלות ותשובות

  לרוב, רופא השיניים שלנו הוא איש מקצוע מיומן שקיבל הכשרה לטיפול במגוון בעיות שגרתיות בשיניים ולביצוע מגוון פעולות רפואיות ואסתטיות. לעומת רופא השיניים שאנו מכירים, מומחה שיקום הפה הוא למעשה רופא שיניים שעבר הכשרה והתמחות נוספת, בת כ-4.5 שנים, בעולם שיקום הפה, ועל כן יש ברשותו ידע, כלים וניסיון המשמשים אותו לטיפול בבעיות דנטליות מורכבות יותר וליצירת תוכניות טיפול הכוללות אנשי מקצוע נוספים, כגון שיננית או אורתודנט.

  אם אתם חושבים לפנות למומחה לשיקום הפה, ככל הנראה אתם סובלים מבעיה משמעותית בשיניים שלכם, ואתם מבינים כי נדרש טיפול מעמיק ויסודי בבעיה. ואכן, פגישה עם מומחה לשיקום הפה אינה דומה לפגישה עם רופא השיניים שלכם – מדובר בבדיקה מעמיקה המבקשת למפות את מצב הפה של המטופל בצורה מקיפה וליצור לו תוכנית טיפול שלמה שתשקם את מראה הפה ותשיב לו את התפקוד התקין ואת החיוך. את תוכנית הטיפול שיתווה בעבורכם המומחה תוכלו לבצע אצל אנשי המקצוע הרלוונטיים בהתאם לבחירתכם, ולקבל ממנו ליווי בתהליך.

  עולם שיקום הפה מציע מגוון טיפולים ופתרונות בעבור מגוון מצבים מורכבים בבריאות הפה: טיפולים אסתטיים של הלבנת שיניים, ציפוי חרסינה לשיניים ואפילו כתרי זירקוניה, טיפולים משמרים לשיניים כמו טיפולי שורש וטיפולים מורכבים אחרים, השתלת שתלים דנטליים וטיפולי ההכנה לקראת השתלתם, טיפולי יישור שיניים ועוד. מומחה לשיקום הפה יתכלל יחד את מצב הפה ואת הטיפולים הנדרשים לו, יקבע את סדר העבודה ואת ויבחר את האביזרים הרפואיים המתאימים, כך שהמטופל ייהנה מתוצאות מיטביות לזמן ארוך.

  כאשר אנו מדברים על שיקום הפה ביום אחד, לרוב אנו מדברים על השתלת שיניים שכל שלביה מתקיימים ביום מרוכז אחד במקום להתפרש על פני תקופה ארוכה. יש כמובן יתרונות ברורים לכך שמסיימים עם כל העניין ביום אחד, אך מומחה שיקום הפה פרופ' זאב אורמינר מזכיר גם את החסרונות: העמסה רבה מדי על הכתרים החדשים, כאבים ונזקים אחרים שנוצרים כתוצאה מזירוז התהליך ומהיעדר תקופת החלמה לפה לאחר כל שלב. בנוסף, חשוב לזכור כי ברבים מן המקרים יידרשו טיפולי הכנה שונים לפני ההשתלה, כגון הרמת סינוסים, כך שגם כך התהליך לא יוכל להסתיים ביום אחד בלבד. 

  פרופ' זאב אורמינר

  מומחה לשיקום הפה, אסתטיקה דנטלית, שתלים דנטליים

  אודות פרופ' זאב אורמינר

  פרופ' זאב אורמינר הוא מומחה לשיקום הפה עם 30 שנות ניסיון ומרצה בכיר בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת ת"א. הטיפולים במרפאה כוללים כתרים וסתימות, שתלים, הלבנת שיניים וציפוי שיניים. תהליך הטיפול כולל אבחון מעמיק ותוכנית טיפול מותאמת אישית, המבוססת על ניסיון רב שנים וידע עדכני.

  ליצירת קשר ויעוץ על ידי פרופ' זאב אורמינר השאירו פרטים ונתאם בהקדם:

  גלילה לראש העמוד
  דילוג לתוכן