החיוך הוא כרטיס הביקור שלנו. בעבר, לא מעט מטופלים נמנעו מלבצע כתרים כי המראה של פס אפור בשולי הכתר במפגש עם החניכיים הרתיע אותם. העשור האחרון הביא את כתרי הזירקוניה כתחליף מעולה לכתרי החרסינה. הזירקוניום הוא מתכת לבנה. ויותר חשוב – החומר חזק וידידותי לחניכיים יותר מאשר כתרי החרסינה הרגילים על המתכת האפורה.

כתר זירקוניה נחשב לאיכותי. היתרון שלו הוא בהתאמה הביולוגית הגבוהה לגוף ובכך בעצם הוא משתלב בצורה הטבעית ביותר עם שאר השיניים. השוני של כתר זירקוניה הוא בחומרים מהם הכתר עשוי. בעוד שכתר רגיל עשוי מיציקת מתכת וציפוי חרסינה, כתר זירקוניה עשוי כולו מזירקוניה בלבד ולעיתים מורכב מזירקוניה ומצופה בחרסינה.  בדרך כלל השימוש בכתר זירקוניה עם ציפוי חרסינה יהיה בטיפול בקדמת הפה, כלומר על השיניים הקדמיות, שכן זהו האזור הכי נראה בפה וחשוב לנו לשמור על רמה אסתטית גבוהה באזור זה.

הזירקוניה מונעת גירוי של החניכיים והיות ואינה סופחת צבע מאכל, צבעה אינו משתנה עם השנים. כתרי הזירקוניה מהווים פתרון מצוין גם לאלה הסובלים מאלרגיה למתכות. ביצוע כתרי זירקוניה יצריך בדרך כלל שני ביקורים אצל רופא השיניים ובמידה ומדובר בכתרים אסתטיים, תידרשו להגיע פעם נוספת כי יש לבנות את הכתר בשתי שכבות לשיפור התוצאה. החזרה לתפקוד לאחר הנחת הכתר היא מידית, כך שמה שנותר לכם לעשות הוא פשוט לחייך.

אם כתר זירקוניה כל כך חזק, למה לא עושים את כל הכתרים מזירקוניה?

הזירקוינה היא מתכת לבנה. הצבע הלבן מקשה על קבלת תוצאה אסתטית עם כתר זירקוניה בלבד.

האם כתר זרקוניה יותר מדויק מכתר חרסינה "רגיל"?

כתר זירקוניה נחרט בחריטה ממוחשבת. על הרופא המטפל להבין את תהליך הייצור במלואו. החריטה הממוחשבת יכולה להביא לרווח גדול בין הכתר לשן ולפגוע בבריאות החניכיים והשן לאורך זמן.

ליצירת קשר עם מומחה לשיקום הפה

    להתייעצות עם ד״ר אורמינר    בסרטון שלפניכם ד"ר אורמינר מתראיין בתוכנית הבוקר של ערוץ 2 ומסביר אודות כתרי זירקוניה