יישור שיניים

טיפולים אסתטיים לשיניים הפכו בעשור האחרון לתהליך פשוט שכמעט כל אדם, בכל גיל ומצב יכול לעבור – וזאת בזכות ריבוי האפשרויות הקיימות בתחום, ובזכות ופיתוחן של  טכנולוגיות המאפשר צמצום משמעותי בתופעות הלוואי המשתנות מאדם לאדם. בנוסף, ניתן לבצע מגוון רחב מאד של טיפולים בהתאם לצורך ספציפי, על פי הפרמטר הייחודי שהכי חשוב לכם; אם אתם מעוניינים ביישור שיניים למשל, תוכלו לבחור בטיפול שאינו בולט לעין (במשך הטיפול כמובן), באפשרות של יישור שיניים מהיר, בטיפול הכרוך בכמה שפחות כאב, או בתהליך שאינו גובה עלויות גבוהות.

יישור שיניים חיצוני

במקרה שאתם מעוניינים ביישור שיניים חיצוני, תוכלו על פי רוב לבחור באחת משתי האפשרויות המרכזיות לטיפול: גשר, המכונה גם "קוביות", או יישור שיניים בשיטת אינויזליין. השיטה הראשונה היא מוכרת וותיקה יותר, והיא כוללת הדבקה של גופי מתכת על כל שן בנפרד עם חוט המקשר בין כולן. במסגרת הטיפול מוחלפות הגומיות החיצוניות אחת לכמה שבועות, בהתאם לצורך ולהתקדמות התהליך. שיטה זו נחשבת ליעילה מאד, אך היא ניכרת לעין בצורה בולטת, והיא מקובעת למערכת השיניים במשך כמה חודשים, ובמקרים מסוימים גם שנה ואפילו שנתיים. שיטת האינוזליין לעומת זאת היא שונה במהותה, ומותאמת בדרך כלל למקרים מעט אחרים.

ליצירת קשר ויעוץ על ידי פרופ' זאב אורמינר השאירו פרטים ונתאם בהקדם:

אינויזליין (המיישר השקוף)

טיפול נפוץ וחדש בקטגוריית יישור שיניים למבוגרים, שעד לא מזמן לא היה מוכר כלל בארץ, הוא יישור שיניים אינויזליין (בתרגום מילולי: יישור בלתי נראה). מדובר בטיפול הניתן במקום הגשר המסורתי – למי שסובל מצפיפות שיניים מתונה ומעונין דוקא בביצוע יישור שיניים ללא גשר. מלבד היותה היגיינית ונשלפת בקלות, הפלטה במקרה זה היא כאמור כמעט ואינה נראית כלל, ומיוצרת באמצעות הדמיות ממוחשבות, המאפשרות דיוק מרבי בכל שלבי התהליך. את המערכת יש להרכיב במשך רוב שעות היממה, והיא מוחלפת אחת לשבועיים, כאשר הטיפול הכולל אורך בממוצע כשנה אחת.

מבחינה אסתטית, מדובר במעין מעטפת חיצונית הצמודה לשן שלרוב ניתן לשים אליה לב רק בהתבוננות מקרוב. המערכת עצמה "מתיישבת" על שני תפסנים קטנים צבועים בלבן, המודבקים לשתי שיניים בלבד (אם יש צורך ביישור מלמעלה ומלמטה, יהיו ארבעה תפסנים בסך הכל). מלבד זאת, חשוב להבהיר שכמו בכל שיטת יישור שיניים אחרת גם בשיטת האינויזליין מפועלים מטבע הדברים לחצים מסוימים על השן, אך אין סכנה של פציעה כתוצאה מחתכים כלשהם, מאחר והמערכת אינה כוללת חוטי מתכת כלל. השיטה כאמור מותאמת לרוב האנשים, אך כדאי לוודא מראש שהיא אכן תהיה אפקטיבית במקרה הספציפי שלכם, וכן חשוב לדעת שהיא אינה מומלצת לילדים.

יישור פנימי

לעומת הטיפול החיצוני, יישור שיניים פנימי מורכב מכמה שיטות שונות, אך ישנה שיטה אחת מועדפת ונפוצה במיוחד, המכונה אינקוגניטו: מדובר בפלטה המודבקת לשיניים מבפנים, באופן שדוחף אותן באפקטיביות רבה במיוחד. בשונה מהגשר ואפילו מהאינויזליין, מערכת זו אינה נראית כלל לעין ובכך יתרונה הבולט, אך חשוב להדגיש שהיא נחשבת למורכבת יותר מבחינה היגיינית – הן בטיפול היומיומי בבית והן בביקור התקופתי אצל רופא שיניים. כמו כן, היא כמובן אינה נשלפת ויש לקחת זאת בחשבון, במיוחד לאור העובדה שאפקטיביות הטיפול כרוכה לרוב בתחושת לחץ מרובה.

יישור שיניים וטיפולים אסתטיים נוספים

מלבד יישור שיניים, ישנו מגוון רחב ומתקדם של טיפולים אחרים, ההכרחיים לא פחות לשיקום הפה ולהענקת מראה אסתטי. בין השאר, ניתן לקיים אחת לכמה זמן טיפול הלבנת שיניים באופן מותאם אישית אצל הרופא המטפל או אפילו בבית – או שלחלופין ניתן לבחור באפשרות של מראה בוהק לגמרי, באמצעות ציפוי חרסינה לשיניים. מלבד זאת, ניתן כיום לקבע, במידת הצורך, שתלים חדשים בטכניקות עמידות במיוחד שכמעט ואינן מכאיבות, ואף לצפות את השן עם כתר חרסינה חדש על ידי סריקה מדויקת מראש. חשוב לציין שבמקרה זה, הכתר האסתטי הוא הכרחי לפני תחילת תהליך יישור השיניים, ולא ניתן להתחילו בלעדיו.

במרפאה של פרופ' זאב אורמינר, מומחה לשיקום הפה ומרצה בכיר בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב, תוכלו להתרשם ממבחר הטיפולים האסתטיים ומהטכניקות הקיימות בתחום, באווירה נעימה הקשובה לשאלותיכם ובמקצועיות רבה. פרופ' אורמינר מתאים לכל מטופל המעוניין בטיפול ליישור שיניים, את דרך הטיפול המתאימה לו, מתוך ראייה הוליסטית של כלל התהליכים הדנטליים. פרופ אורמינר פעיל בתחום אסתטיקת הפה והשיניים משנת 1997, וכן הוא מפרסם אחת לכמה זמן מאמרים המביאים מקרי בוחן רלוונטיים מהארץ ומהעולם.

פרופ' זאב אורמינר

מומחה לשיקום הפה, אסתטיקה דנטלית, שתלים דנטליים

אודות פרופ' זאב אורמינר

פרופ' זאב אורמינר הוא מומחה לשיקום הפה עם 30 שנות ניסיון ומרצה בכיר בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת ת"א. הטיפולים במרפאה כוללים כתרים וסתימות, שתלים, הלבנת שיניים וציפוי שיניים. תהליך הטיפול כולל אבחון מעמיק ותוכנית טיפול מותאמת אישית, המבוססת על ניסיון רב שנים וידע עדכני.

ליצירת קשר ויעוץ על ידי פרופ' זאב אורמינר השאירו פרטים ונתאם בהקדם:

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן