אובדן עצם בחניכיים

כמעט כל אובדן שן גורר בעקבותיו אובדן עצם בחניכיים. שיניים יכולות להיעקר כתוצאה מעששת, טיפול לקוי, מחלות חניכיים, תאונה או חבלה ולעיתים חסרות באופן מולד.

כאשר שן חסרה באופן מולד, העצם שקשורה לשן אינה מתפתחת לכן באזור בו השן הייתה מיועדת לבקוע נגלה עצם דקה ועדינה.

תאונה או חבלה גורמות לעקירה לא מבוקרת של השן. הכוח הרב שמופעל כתוצאה מהטראומה לעיתים קרובות שובר חלק מהעצם שעוטפת את השן וכך יוצר פגם בעצם שמקשה עלינו לשחזר את האזור הפגוע.

תהליך מחלת החניכיים הוא תהליך שסופג את העצם התומכת בשן לכן בכל מקרה של עקירת שן כתוצאה ממחלת חניכיים יסתיים בפגם בעצם באזור העקירה.

לעיתים קרובות במקרה של עקירת שן כתוצאה מעששת, השן שנעקרת הרוסה לחלוטין והרופא נאלץ  לחתוך את השן או לפגוע בעצם סביב השן כדי לקבל תנאים טובים לעקירה קלה. כל אלו יגרמו גם לאובדן עצם בחניכיים באזור השן העקורה.

אובדן עצם בחניכיים יכול לגרום לבעיות אסתטיות או בקושי במיקום שתל באזור העקירה. מקובל היום לבצע תהליך שנקרא " שימור רכס". בעת העקירה, הרופא ממלא את האזור בעצם מלאכותית במטרה לנסות ולשמר ככל שניתן את הצורה הטבעית של העצם. התהליך הזה ישפר את התנאים לקבלת שיחזור אסתטי ותיפקודי.

פרופ' זאב אורמינר

מומחה לשיקום הפה, אסתטיקה דנטלית, שתלים דנטליים

אודות פרופ' זאב אורמינר

פרופ' זאב אורמינר הוא מומחה לשיקום הפה עם 30 שנות ניסיון ומרצה בכיר בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת ת"א. הטיפולים במרפאה כוללים כתרים וסתימות, שתלים, הלבנת שיניים וציפוי שיניים. תהליך הטיפול כולל אבחון מעמיק ותוכנית טיפול מותאמת אישית, המבוססת על ניסיון רב שנים וידע עדכני.

ליצירת קשר ויעוץ על ידי פרופ' זאב אורמינר השאירו פרטים ונתאם בהקדם:

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן